media-library

dinamo,dinamo,dinamo

:worship: dinamo,dinamo,dinamo

Post by Admin Fri Oct 05, 2007 4:21 am

DINAMOV trijumf ni u kojem slučaju nije bio bez mana ali Profesor Ivanković je shvatio da je večerašnji agresivni, napadački i pokretljivi Dinamo, koji teži nadigravanju i proigravanju a ne uspavanosti i odugovlačenju, ono što se traži jer naše momčadi ne znaju odigrati "na nulu".
dinamo,dinamo,dinamo ModriSlavePObjeduAFPV
To je zorno pokazala i prva utakmica s Ajaxom jer i kada se "stajanje na terenu" i "obavezna igra" odrade besprijekorno, dosadno i neambiciozno uvijek se nađe netko tko će "Rommedahlu" dodati loptu.

Večeras je naravno igrala samo pobjeda, a kako se Dinamo protiv kluba velike prošlosti i ni približno sjajne sadašnjosti tako i postavio rezultat i zgodici nisu izostali. Dinamo je formacijski i igrom izašao na teren s jasnom nakanom da iz Arene izađe sa štitom ili na njemu. Navodni Mourinhov nasljednik se također okuražio pa je od prve sekunde igrao Suarez, na čijem dvoboju sa Kochom je Dinamo izborio prolaz.

Drpić glumio Šifu

Mandžukić i Tadić potpomognuti Modrićem su prijetili od samog početka, ali je Urugvajac u Ajaxovom napadu već u 5. minuti mogao zapečatiti Dinamovu sudbinu nakon što je Dino Drpić krivo procijenio let lopte.

U 27. minuti je na gotovo identičnom mjestu kao Šifo u Zagrebu Romedahlu, loptu predao Suarezu, koji nije iskoristio poklon. Sukrivac je za drugi Huntelaarov pogodak kada ga je također lopta preskočila a centarfor kopljanika nije imao milosti.

Mandžukić se iskupio za sve gluposti

Dinamov povučeni napadač je večeras odigrao utakmicu svoje dosadašnje karijere. Već u 15. minuti je, kao u Bremenu Balabana, poslužio Tadića čija je lopta odsjela na vratnici, a cijelo vrijeme od prve do 120-te minute je vršio pritisak na Ajaxovu obranu. Stam i društvo će ga još dugo pamtiti, a izboreni jedanaesterac i oba njegova zgoditka u produžetku nose potpis rasnog golgetera.

Na drugoj strani Huntelaar je proradio tek od stote minute a do tada je opet najistaknutiji u Ajaxu bio sjajni golman Stekelenburg. Izvadio je Pokrivačevu loptu iz kuta, a dubinskim ispucavanjima je slao i te kako upotrebljive lopte za Huntelaara i Suareza.

Strahovanja od dvoboja na lijevom boku Dinamove obrane Čale-Romedahl su se pokazala neopravdanima jer je Mandžukić svojim haranjem po lijevoj Ajaxovoj strani natjerao Catea da već nakon pola sata izvadi Colina i uvede Delorgea.

Pola premije za prolazak Mandžukiću, pola Kochu

Deset minuta poslije Dinamovog prvog zgoditka odigrao se i prvi čin dvoboja koji će uz Mandžukićeve golove odlučiti sudionika Lige UEFA: Suarez je šutinom opalio prema Kochu koji je izlaskom na peterac skratio kut i obranio prednost iz penala. U razmaku od samo dvije minute, u 74. i 76. opet je Koch bio bolji od Suareza. Prvo odličnim postavljanjem na također siloviti udarac, a dvije minute poslije refleksnom "picigin" paradom na Suarezov felšani šut.

Bitno je naglasiti da ni jedan Suarezov šut nije bio slab ili promašaj, prije smo svjedočili barem jednom 35-godišnjem dokazu da Dinamova kadrovska politika nije pogrešna.

Dinamo gospodario terenom sve do kobne 75-te

Drugo poluvrijeme je donijelo potpunu dominaciju raspoloženog Dinama. Ajaxovih igrača nije bilo ni pod svijeću, a nemoćni i nedorasli Ten Cate je nešto pokušao uvođenjem desnog beka Ogararua pa je s njim i Emanuelsonom na istim pozicijama kao i u Zagrebu, ali bitno ofenzivnije usmjerenima, pokušao probiti Dinamo. Modri se nisu dali sve do 15 minuta prije kraja regularnog dijela, nakon čega su uslijedile opisane Ajaxove prilike.

Clattenburg spriječio Ajaxovu katastrofu

Dok se Arena praznila, a pjesma Bad Blue Boysa bivala sve jača, dotad slavljeni engleski sudac je pet minuta prije kraja 1. produžetka propustio dosuditi nedvojbeni kazneni udarac za Dinamo, kada je Gabri srušio Modrića. U sljedećoj akciji je Huntelaar donio nadu Ajaxu, a tri minute prije kraja je Koch opet spasio Dinamo obranom Suarezove bombe sa 10-ak metara iskosa.

Drugi Ajaxov gol bi po tko zna koji put u Dinamovoj europskoj sezoni ljeto-jesen trebao ukazati na opasnosti koje će na Dinamo vrebati u nastavku europskih natjecanja jer obrana ima periode nedopustive dekoncentracije. Sva sreća da ovu drugu polovicu često obrani Koch. Lijepo je bilo što su Dinamovci krenuli i nakon trećeg gola unakaziti Ajax, ali je istovremeno iznimno neozbiljno pri vodstvu 3:0 oba gola primiti iz kontri a ne kao plod kontinuiranog pritiska protivnika.

Dinamo je večerašnjom predstavom potpuno zasluženo izborio natjecanje u Ligi UEFA a da je bilo malo više sudačke pravde i trenerove hrabrosti Modre smo mogli gledati i u Ligi prvaka. Dok bi ih tamo mogli samo gledati, u siromašnijem europskom natjecanju bi Dinamo iz prvog poluvremena u Bremenu i ovaj iz Amsterdama mogli dogurati i do kasnijih faza natjecanja.